Nacházíte se zde » Koža » Kůže

Kůže – naše spojení se světem

Ve společnosti Galderma pracujeme se zájmem a nadšením. Lidská kůže slouží k tomu, aby nás chránila před vlivy vnějšího prostředí, odráží se na ní naše pocity, projevují se na ní naše emoce. Kůže je takříkajíc naším spojením s okolním světem, a proto je její role unikátní.

Při spolupráci s našimi partnery v dermatologické komunitě získáváme stále nové vědecké poznatky o kůži a učíme se porozumět nejen fyzickým, ale také psychologickým dopadům různých kožních nemocí a obtíží.

Víme, že zdravá kůže je pro osobní pohodu člověka nezbytná. Současná společnost nám předkládá své ideály krásy a vyzdvihuje význam fyzického vzhledu pro osobní i pracovní úspěchy, a tak i méně závažná kožní nemoc či obtíž, jelikož je viditelná, může pacienty negativně ovlivnit, například ztrátou sebedůvěry. Její následky mohou být nedozírné, protože pacienti se mohou uzavřít do sebe a přestanou být společenští, což jim zcela jistě brání žít život naplno.

Se zvyšujícím se věkem populace nelze podceňovat ani význam mladistvého vzhledu. Starší generace vede činorodý život a aktivně se podílí na chodu společnosti, má proto i vyšší nároky na svůj vzhled a potřebu „vypadat tak, jak se cítí“.

Dermatologická společnost Galderma si uvědomuje, jak důležité je mít zdravou kůži v každém věku, a soustředí se na nalézání účinných medicínských dermatologických řešení pro řadu kožních nemocí a obtíží, aby se pacienti mohli úspěšně léčit a aby si mohli udržet zdravou kůži po celý život.


Galderma jako zaměstnavatel

EVP_4_Hexagons

Sharing_our_Passion_for_Dermatology_150Přijďte s námi sdílet svůj zájem o dermatologii!

Ve společnosti Galderma můžete s kolegy sdílet hrdost na to, že tvoříte a dodáváte kvalitní výrobky, které mění lidské životy. Budete mít možnost vyvíjet se v prostředí, které podporuje integritu a osobní iniciativu.

Driving_Performance_with_Purpose_150Cíl jako motivace

Společnost Galderma vyrostla ze základů malého podniku. Proto vám nabízí flexibilitu, díky níž můžete své cíle dosahovat způsobem, jenž je pro vás ten správný. Dostanete od nás podporu a struktury, které potřebujete k dosažení úspěchu, a můžete se s námi dělit o vzrušení z nalézání těch nejlepších řešení.

Embracing_the_Future_Together_150Přivítejme spolu budoucnost

Galderma vám nabízí status a stabilitu, jaké můžete očekávat od lídrů svého odvětví, ale najdete zde i dynamickou komunitu, kde všech respektujeme a přistupujeme k nim jako k individualitám.

Committing_to_Individual_Growth_150Individuální růst je pro nás důležitý

Ve společnosti Galderma dostanete možnost dosáhnout své kariérní cíle, prohloubit svou odbornost a rozšířit si zkušenosti. Podpoříme váš personální růst a umožníme vám rozvíjet své schopnosti jak prostřednictvím zkušeností na pracovišti, tak cílených školení.


VPOIS


Ceník


Výroba

Společnost Galderma je výrazně zaměřena na vysokou úroveň servisu pro stávající a nové dermatologické přípravky, které splňují požadavky zákazníků. Nejvyšší prioritou je přísné dodržování celosvětových kvalitativních, bezpečnostních a ekologických standardů. Jsme hrdí na to, že tyto standardy jsou integrální součástí naší každodenní práce. Výrobní a technické týmy odpovídají za všechny oblasti zásobování, včetně nákupu, provozu zařízení a řízení externích firem v rámci logistického řetězce. Snažíme se o optimalizaci výkonů tím, že motivujeme naše pracovníky k inovativnosti v každé oblasti.

Abychom mohli nabízet dermatologické řešení a produkty v nejvyšší kvalitě při příznivém poměru nákladů a výkonu, jsou výrobní jednotky firmy rozloženy do následujících lokalit. Francouzské a kanadské výrobní zařízení byly rozšířeny, aby byla optimalizována výrobní kapacita a zajištěny nejvyšší možné kvalitativní, bezpečnostní a ekologické standardy. V roce 2013 bylo v pěti lokalitách vyrobeno 135 milionů jednotek.

Alby-sur-Chéran, Francúzsko

ProductionPlantAlby2010_thumbnail

Laboratoires Galderma SAS
Zone Industrielle – Touvière
74540 Alby sur Chéran – France
Phone: +33 (0)1 58 86 45 45 – Fax: +33 (0)4 50 68 31 33

Dvě stě pracovníků dermatologické firmy v její francouzské pobočce ročně 30 milionů jednotek. Tento závod vyrábí v pěti provozech a na osmi výrobních linkách tekuté a polotekuté formy výrobků a zásobuje přes 60 zemí v Evropě, na Blízkém Východě, v Africe, Austrálii, Asii a Latinské Americe. Tato pobočka je certifikována dle norem ISO 14001 a OHSAS 18001, jakož i několika zdravotnickými institucemi.

V Alby-sur-Chéran ve francouzských Alpách působí také padesátičlenný Industrial Development Team. Vyvíjí a zlepšuje výrobní procesy pro nové dermatologická řešení a produkty, akvizice a programy. Zajišťuje zásobování referenčními surovinami. Tato jednotka také provádí klinické testy pro celosvětové studie. Industrial Development Team je pověřen podporou technických procesů společnosti Galderma.

Uppsala, Švédsko

Galderma Uppsala, Legal entity: Q-Med AB
Seminariegatan 21
Visiting address: Fyrisvallsgatan 7
75228 Uppsala – Sweden
Phone: +46 18 474 90 00 – Fax: +46 18 474 90 01

Pobočka společnosti Galderma ve švédské Uppsale je globálním estetickým kompetenčním centrem s téměř 400 zaměstnanci a s výzkumnou a výrobní sférou světového formátu. Tato filiálka odpovídá za inovace, vývoj, výrobu a strategický management značkových estetických a korekčních produktů. Většina z nich v estetickém a korekčním portfoliu spočívá na patentované firemní technologii NASHATM pro produkci neanimální stabilizované kyseliny hyaluronové.

Výrobní závod zaměstnává 170 pracovníků a od roku 1996 zásobuje světové trhy špičkovými značkami jako Restylane a Macrolan.

Montreal, Kanada

G Production Inc.
19400 Trans-Canada Hwy
Baie d’Urfé, Québec
H9X 3S4 – Canada
Phone: +1 514 457 33 66 – Fax: +1 514 457 83 99

Kanadská pobočka dermatologické firmy Galderma nedaleko Montrealu s 220 zaměstnanci má sedm výrobních provozů s osmi balícími linkami a s kombinovanou roční výrobou 45 až 50 milionů jednotek. Vyrábí se zde tekuté a polotekuté přípravky: farmaceutické přípravky pro americký trh a volně prodejné přípravky pro světové trhy. Výrobní zařízení je certifikováno podle norem ISO14001, OHSAS18001 jakož i FDA, ANVISA a Sante Canada.

Hortolândia, Brazília

Galderma Brasil Ltda.
Rodovia SP 101 – Campinas-Monte Mor, Km 9
Condominio Techtown – CEP 13186-904
Hortolândia-SP Brazil
Phone: +55 19 3045 6900 – Fax: +55 19 3845 5261

Výroba v brazilské pobočce společnosti Galderma byla zahájena v listopadu 2004 a dnes je v ní zaměstnáno 35 lidí. Specializuje se na tekuté a krémové dávkovací formy. Pobočka ročně vyrábí pět milionů jednotek. Její produkty jsou distribuovány po celé Brazílii a do ostatních latinskoamerických zemí.

Egerkingen, Švajčiarsko

Galderma Spirig
Spirig Pharma AG
Froschackerstrasse 6
4622 Egerkingen – Switzerland
Phone: +41 (0) 62 387 87 87 – Fax: +41 (0) 62 387 87 99

Roční výroba 20 milionů jednotek, původně určená pro 12 trhů, bude brzy zásobovat přes 60 zemí v Evropě, na Blízkém Východě, v Africe, Asii a Latinské Americe. Pobočka se 160 zaměstnanci vyrábí tekuté, polotuhé a tuhé dávkovací formy.

Podnikání společnosti Galderma ve sféře samoléčby, jakož i oblasti výzkumu a vývoje, působí v Egerkingenu v rámci švýcarské dceřiné společnosti.

Bübchen-Werk Ewald Hermes

Soest-Bubchen-Factory_WEB_165x110

Pharmazeutische Fabrik GmbH
Coesterweg 37
59494 Soest – Deutschland
Phone: +49 (0) 2921/706-0 – Fax: +49 (0) 2921/706-59

Pobočka s více než 110 zaměstnanci v Německu, která se zaměřuje na produkty péče o děti, má roční výrobní kapacitu 45 milionů jednotek. S podporou výzkumně-vývojového centra zařízení vyrábí tekuté přípravky, např. šampony, oleje a krémy pro děti prostřednictvím 4 platforem a 6 výrobních linek. Zásobuje zejména německý trh a díky exportu produktů se odbyt rozšiřuje o další země v Evropě, na Blízkém Východě, Austrálii a Asii. Jde o plně certifikované zařazení s ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001 a ISO 50001.


Výskum a vývoj

Obecný vývoj v Galdermě

Předklinický vývoj, farmaceutický vývoj, klinický vývoj a projektový management.

Předklinický vývoj

Ve společnosti Galderma pracují vedoucí pracovníci a technici na studiích v souvislosti
s řízením, distribucí, metabolismem a rozkladem látek, přičemž využívají nejnovější bioanalytické technologie.

Farmaceutická analýza

Farmaceuti a inženýři ve společnosti Galderma odpovídají za receptury a analytické vývojové postupy s přihlédnutím ke správné laboratorní praxi.

Klinický vývoj

V rámci výzkumného a vývojového oddělení ve společnosti Galderma se manažeři, kontroloři preklinických studií, statistici, datový manažeři, vědečtí redaktoři a regulační manažeři společně s dalšími odborníky podílejí na vypracování plánu klinického vývoje, který odpovídá medicínským a regulačním požadavkům jednotlivých zemí.

Projektový management

Dermatologická společnost Galderma se při vývoji rozhodla pro stávající způsob práce ve vztahu k jednotlivým projektům. Proto všechny takové vývojové úkoly koordinují vedoucí projektů.

Účinné látky vyvinuté v Galdermě

Ve společnosti Galderma vysoce kvalifikované týmy s nadprůměrnými odbornými znalostmi využívají nejmodernější technologie, aby generovaly ještě inovativnější kapacity ve výzkumu a vývoji. Naše vědecko-výzkumné centrum v Sophia Antipolis (Francie) je vybaveno nejmodernějšími technologickými zařízeními, které podstatnou měrou přispívají k objevům nových terapeutických postupů a budoucích cílů.

V posledním desetiletí došlo ve farmaceutickém průmyslu k zásadní změně: humanizace testovacích sérií, objevy a vývoj nových účinných látek byly především výsledkem nových technologií vzhledem k miniaturizaci, vysoké výkonnosti a informačnímu managementu. To je významné a nové nastavení, které převzala společnost Galderma.


Dermatologické inovace

Farmaceutická společnost Galderma je lídrem v dermatologické komunitě, protože její silný závazek k výzkumu a vývoji nových dermatologických řešení a produktů estetické a korektivní dermatologie obnovují a zlepšují zdraví kůže. Kromě toho, že jsou kožní onemocnění zdravotním problémem mají tato onemocnění také psychologické a sociální důsledky v každodenním životě našich pacientů. Inovativní přípravky vytvořené Galdermou poskytují medicínská řešení, která pomáhají lidem zlepšit kvalitu jejich života.

Dermatologie je pro nás závazkem

V posledních 20 letech vedl výzkum v Galdermě k více než 6500 patentovým přihláškám a patentům a k vydání téměř 1850 vědeckých publikací po celém světě, v oblasti léčby kůže, vlasů a nehtů.

Zaměřujeme se na následující terapeutické oblasti:


Produkty od A – Z
logo_clobex


logo_differine


logo_infectoscab

logo_kerasal

logo_loceryl

logo_metvix

logo_mirvaso
logo_rozex

logo_silkisVypadávání vlasů

Vypadávání vlasů obecně

Každého druhého muže a každou třetí ženu postihne v průběhu života nadměrné vypadávání vlasů.

Téměř vždy je to podmíněno hormonálně (resp. dědičně) a v závislosti na predispozici může vést k prořídnutí nebo úplné ztrátě vlasů na hlavě. Utrpení postižených je zejména v dnešní společnosti velmi velké.

Význam vlasů se už dávno neomezuje pouze na ochrannou a tepelnou funkci. Vlasová pokrývka hlavy je důležitým prvkem vzhledu: bujné zdravé vlasy svědčí o vitalitě, mládí a atraktivitě. Zda krátké nebo dlouhé, drze červené, nebo ušlechtile černé, vlasy a účes jsou často výrazem životního postoje. Proto nepřekvapuje, že lidé nadměrné vypadávání svých vlasů pociťují jako něco velmi nepříjemné a děsivé, což omezuje kvalitu jejich života.

Rozpoznat problém, ukázat možnosti léčby

Nadměrné vypadávání vlasů je vážný problém. Ve společnosti Galderma jsou zkoumány a vyvíjeny výrobky výhradně na léčbu onemocnění kůže, vlasů a nehtů. Nechte se kompetentně a odborně informovat o různých aspektech rozšířeného utrpení – “vypadávání vlasů”. Přečtěte si, jak můžete identifikovat nadměrné vypadávání vlasů, jaké jsou jeho formy, příčiny a zejména jaké možnosti léčby existují.

Dědičně podmíněné vypadávání vlasů

Tzv. dědičně podmíněné (hormonálně dědičné) vypadávání vlasů – dědičně zvýšená citlivost vlasových kořínků na hormon dihydrotestosteron (DHT), je v 95 % příčinou všech případů nadměrného vypadávání vlasů. Jelikož DHT se tvoří také v ženském těle, postižené jsou i ženy.

Normální životnost vlasu (2–6 let) se dramaticky zkracuje, když vlasový kořínek zvýšeně
reaguje na DHT. Tato náchylnost je dědičná a postihuje jednu třetinu žen a dvě třetiny mužů. Čím déle působí hormon v kůži, tím vlasové kořínky více chřadnou – vlasy jsou kratší, tenčí a předčasně vypadávají. Nakonec vzniká pleš.

První příznaky, jakož i průběh hormonálně podmíněného dědičného vypadávání vlasů, se u žen a mužů liší. DHT je však hlavním spouštěčem vypadávání vlasů u obou pohlaví.


Rakovina kůže

Rakovina kůže je nejčastějším zhoubným nádorem na světě a má dvě formy – tzv. bílou (známou jako nemelanomová rakovina kůže – NMSC) a černou (melanom).

V České republice každoročně onemocní rakovinou přibližně 77 000 lidí. Ačkoli obávaný melanom je známější než NMSC, je podstatně zřídkavější. To ukazuje, že nemelanomová rakovina kůže se často podceňuje a počet postižených každoročně roste!

Nemelanomové nádory kůže

Tato skupina nádorů dostala pojmenování podle toho, že vzniká z jiných než pigmentotvorných buněk a představuje skupinu kožních nádorů vycházejících z horních vrstev kůže (epidermis) – hlavně basaliomů a spinaliomů. Tato forma rakoviny kůže se vyskytuje hlavně na místech vystavených ultrafialovému záření (UV paprskům) a upozorňuje na sebe nápadnými změnami. Pokud se včas diagnostikuje, dá se lépe vyléčit, protože většinou nevytváří metastáze.

Melanom

Je zhoubný nádor z pigmentových buněk (melanocytů) v kůži. Je to nejagresivnější forma rakoviny kůže, avšak vyskytuje se méně často než nemelanomové nádory. Jelikož prostřednictvím lymfatického a krevního řečiště často metastazuje do jiných částí těla, může mít fatální důsledky. Přestože se vyskytuje i na krytých částech kůže, hlavním spouštěčem onemocnění je UV záření.

Rakovina kůže má různé formy a projevy. Existují různé druhy kožních karcinomů, přičemž rozlišujeme nemelanomovou (tzv. bílou) rakovinu kůže a maligní melanom (tzv. černou rakovinu kůže).

Typy NMSC nemelanomové rakoviny kůže

Známé jsou různé typy NMSC. Patří k nim:

Aktinická keratóza

Nejčastějším projevem začínajíci nemelanomové rakoviny kůže jsou aktinické keratózy, některými považováné za časné stadium spinocelulárního karcinomu (carcinoma in situ). Vzniká v horní vrstvě kůže, epidermis. Protože při aktinických keratózech se často tvoří nové kožní buňky a staré se odlučují, mohou se dobře léčit. Tím se předejde jejich změně na spinocelulární karcinom.

Charakteristické projevy:

Spinocelulární karcinom

Spinocelulární karcinom se nazývá také rakovinou ze skvamózních buněk epidermis. Buňky nekontrolovaně rostou a vytvářejí nádor, který – pokud se neléčí, může vytvářet metastáze. I tento typ rakoviny kůže může být při včasné diagnóze vyléčen.

Charakteristické projevy:

Basocelulární karcinom

Basocelulární karcinom se vyvíjí z tzv. bazálních buněk, které se nacházejí ve folikulárních epitelu v epidermis. Karcinom roste pomalu a prakticky se nešíří do ostatních částí těla. Neléčený má zranitelný povrch, opakovaně krvácí a pokrývá se krustou, ale invazivním růstem může výrazně poškozovat okolní tkáň.

Charakteristické projevy:

Melanom

Černá rakovina kůže nejnebezpečnějším typem kožního karcinomu, který se vyvíjí z pigmentových kožních buněk, tzv. melanocytů.

Charakteristické projevy:

Příčiny

Hlavním faktorem vzniku nemelanomové rakoviny kůže je ultrafialové záření. Jeho zdrojem může být nejen přirozené ale i umělé záření, například v soláriu.

Hlavní část UV záření jsou UVA a UVB paprsky. UVA záření je dlouhovlnné a proniká hluboko do kůže. Je zodpovědné především za stárnutí kůže, ale přispívá také ke vzniku rakoviny kůže. UVB záření má kratší vlnovou délku, zasahuje horní vrstvy kůže, způsobuje poškození DNA v jejich buňkách a primárně odpovídá za vznik rakoviny kůže.

Příliš dlouhé a intenzivní vystavování se UV záření vyvolává spálení kůže. Pokud se spálení sluncem zejména v dětství opakují, škody v buňkách přibývají. UV záření zároveň potlačuje imunitní systém kůže, která pak poškozené buňky nedokáže odstranit. Ale pozor: i bez přímého slunečního spálení může dojít k poškození kůže UV zářením!

Když si imunitní systém kůže nedokáže poradit s regulací poškození buněk, mohou se poškozené buňky změnit na nádorové. U lidí se sníženou aktivitou imunitního systému stačí na to i malé poškození buněk: jsou více náchylní na rakovinu kůže než zdraví lidé.

Buďte opatrní i během zamračených dnů a zimy!

I během zamračených dnů skrz mraky proniká na zemský povrch až 90 % UV záření a kromě rakoviny kůže může urychlit i stárnutí kůže, nebo způsobit poškození očí. Proto je důležitá celoroční ochrana – dokonce i ve dnech bez slunečního svitu.


Tyto stránky používají soubory cookies. Používáním těchto stránek nám udělujete souhlas s používáním cookies podle dokumentu Vyhlášení o používání "cookies".
Více informací o souborech cookies, účelech, na které mohou být použité, o možnostech jejich zablokování a další informace najdete v dokumentu Vyhlášení o používání souborů "cookies".

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close